Uczestnicy

Polska:

Weronika_Siwiec

Weronika Siwiec

Skończyłam Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, na codzień zajmuję się grafiką magazynową. Lubię wszystkie formy twórczej aktywności – rysowanie, szycie, wycinanie, klejenie, lepienie. Inspirują mnie kolory i tkaniny. Kolekcjonuję piękne przedmioty, niekoniecznie praktyczne. Razem z Elizą Dunajską szyję kwiaty i pióropusze oraz prowadzę bloga www.eliwer.blogspot.com

 

Dominika_Czerniak
 
Dominika Czerniak
 
Studentka V roku grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania nauczycielskiego na UMK w Toruniu. Z zawodu muzyk instrumentalista, z zamiłowania etnograf, pisze, rysuje nie śpiewa.
 
 
Jedrzej_Pawlaczyk
 
Jędrzej Pawlaczyk
 
Pochodzę ze Żnina. Jestem tegorocznym absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Studia nauczyły mnie otwartości na inspiracje płynące z różnych dziedzin kultury, nauki i przyrody oraz rozbudziły potrzebę dalszego, wielokierunkowego rozwoju, stąd chęć udziału w projekcie. Obok architektury ogromną pasją jest dla mnie muzyka. Obecnie zdobywam doświadczenie zawodowe w poznańskich pracowniach architektonicznych.

 
Joanna_Derlatka_1
 
Joanna Derlatka
 
Studiuję wzornictwo na ASP w Katowicach, od 5 lat mieszkam na Śląsku, codziennie na nowo fascynuje mnie specyfika tego miejsca; ludzie, architektura i wyjątkowa atmosfera inspirują do działania oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Poza uczelnią uwielbiam kuchenne eksperymenty i jazdę na rolkach.
 
 
Monika_Cecota
 
Monika Cecota
 
Pochodzi z Częstochowy. Ukończyła tamtejszą Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych na kierunku jubilerstwo. Absolwentka grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z filią w Cieszynie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku wzornictwo – projektowanie komunikacji wizualnej. Aktualnie pracuje jako freelancer, skoncentrowana na projektowaniu 2D. Miłośniczka książek, podróży, filmów Tarantino oraz folkloru. W wolnych chwilach brudzi sobie ręce rysując, malując oraz dłubiąc w linoleum.
 
 
Paulina_Derecka
 
Paulina Derecka
 
Urodzona w 1991 roku w Lublinie. Aktualnie studentka IV roku Grafiki na warszawskiej ASP. Zajmuje się grafiką użytkową, przede wszystkim projektowaniem książki i ilustracją. Współtworzy młodą grupę projektową KIOSKstudio. Uczestniczka międzynarodowych projektów graficznych i artystycznych organizowanych we Francji, Włoszech i na Litwie. Niepoprawna miłośniczka baśni.
 
 
Paulina_Julia
 
Paulina Julia Łoś
 
Paulina Julia studiowała architekturę, stała się inżynierem, po czym stwierdziła, że chce wszystko zmienić i porzuciła świetlaną architektoniczną przyszłość. Aktualnie zaangażowana w projektowanie odzieży inspirowanej surowymi przestrzeniami i fakturami. Pochodzi z Warmii, kocha Warmię. 
 

 
Paulina_Kosma
 
Paulina Kosma
 
Absolwentka grafiki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiowała również na Universidad Castilla la Mancha w Hiszpanii (Erasmus).
Najchętniej zajmuje się projektowaniem graficznym, a w szczególności plakatem. Wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach w kraju i za granicą (Korea Południowa, Francja, Macedonia, Iran, Czechy, Włochy).
Pracuje jako projektant-grafik firmy Paged Meble. Jest współautorką dwóch foteli prezentowanych w tym roku podczas Targów Meblowych – Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.
Chętnie uczestniczy w różnych projektach/warsztatach, nie tylko graficznych, które pozwalają jej na rozwój w wielu sferach dizajnu.
 

Białoruś:

Яна_Шиманович _Yana_Shtmanovich

Yana Shimanovich

Absolwentka Wydziału Architektury Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Technologicznego w 2011 roku. Pracuję jako architekt i coraz lepiej poznaję trudne realia tej dziedziny, ale staram się nie zapominać o podniebnych zamkach z marzeń. Fascynuje mnie problem autentyczności we współczesnej architekturze, a także architektura zrównoważona jako kierunek. Interesuje mnie dawna architektura Białorusi, taniec białoruski, kultura i historia. Brałam udział w obozach konserwatorskich dla wolontariuszy na Białorusi i we Włoszech. Pasjonuję się fotografią i malarstwem.

 

Anastasiya_Duchynskaya_Анастисия_Дучинская

Anastasiya Duchynskaya 

Absolwentka programu "Media i komunikacja wizualna" Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego w Wilnie. Główne obszary zainteresowań: projektowanie graficzne, typografia, branding, współczesne strategie marketingu i komunikacji. Beznadziejnie chora na perfekcjonizm. Ciągnie mnie do przygód i wszystkiego, co nowe. 

 

Анна_Аксёнова_Hanna_Aksionava
 
Hanna Aksionava 
 
Projektantka, freelancer. Projektowanie graficzne, typografia, editorial design, projektowanie stron internetowych. Absolwentka programu licencjackiego "Media i komunikacja wizualna" Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego w Wilnie w 2013 r. Planuje kontynuować studia magisterskie z typografii w Europie. 
 
 
Анна_Химкова_Hanna_Khimkova
 
Hanna Khimkova 
 
Absolwentka Wydziału Projektowania Witebskiego Państwowego Uniwersytetu im. Piotra Maszeraua. Lubię projektowanie we wszystkich jego odmianach. Uwielbiam malarstwo. Chcę zajmować się nowatorskim designem, tworząc projekty z duszą (wnętrza, logotypy, zdjęcia). Pracuję nad udoskonaleniem własnego, rozpoznawalnego stylu. Moja strona: www.hannakhimkova.weebly.com/interiors 
 
 
Екатерина_Скворцова _Katsiaryna_Skvartsova
 
Katsiaryna Skvartsova 
 
Urodziłam się, mieszkam i pracuję w Mińsku. Jestem absolwentką Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych, na której studiowałam projektowanie. Obecnie łączę zawód projektanta w agencji reklamowej z działalnością pedagogiczną. Pasjonuje mnie malarstwo. 
 
 
Мария_Рудаковская_Maryia_Rudakouskaya
 
Maryia Rudakouskaya 
 
Pochodzę z Mińska. Studiuję na piątym roku Wydziału Architektury Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Technologicznego. Zajmuję się projektowaniem, architekturą, maluję, słucham. 
Moja strona:  www.grapewave.webs.com
 
 
Павел_Попов_Pavel_Popov
 
Pavel Papou
 
Urodziłem się w Mińsku na Białorusi. Uczęszczałem do szkoły podstawowej i gimnazjum z rozszerzonym programem nauczaniem języka niemieckiego. Jako dziecko zainteresowałem się rysowaniem, a następnie fotografią. W 2005 roku dostałem się do Technikum Architektoniczno-Budowlanego w Mińsku, gdzie przez cztery lata studiowałem architekturę. Następnie dostałem się na specjalność "Architektura i Urbanistyka" Politechniki Białostockiej. W tym roku na tej uczelni otrzymałem tytuł licencjata w dziedzinie architektury, uzyskując najwyższą ocenę. Od 2011 do 2012 odbyłem studia w ramach programu Erasmus na Politechnice w Graz, Austria. W ramach wymiany uczestniczyłem w wielu różnych warsztatach architektonicznych. W tym roku planuję podjąć studia magisterskie. Składam dokumenty na uczelnie w Niemczech i Polsce. 
Oprócz architektury ważne miejsce w moim życiu zajmuje fotografia artystyczna, którą zajmuje się już od 5 lat. Głównymi tematami mojej fotografii jest portret, natura i miasto. Lubię łączyć je ze sobą. Preferuję technikę analogową.
 
 
Александр_Кошмар_Aliaksandr_Koshmar
 
Aliaksandr Koshmar