Etno-projekt 2.0 w skrócie

Zapraszamy grafików, etnologów oraz informatyków  do udziału w tegorocznej edycji „Etno-projektu”! Poniżej znajdziecie podstawowe informacje o projekcie.

 

plakat1

 

Co?

Rozpoczynamy rekrutację do programu kontynuującego myśl poprzednich edycji Etno-projektu w nowej odsłonie. Znów udamy się w podróż w poszukiwaniu inspiracji tradycyjną kulturą wsi. Tym razem w interdyscyplinarnym gronie.  Podczas dziesięciodniowych warsztatów odwiedzimy różne regiony Polski. Będziemy zwiedzać muzea, skanseny i wsie,  słuchać opowieści i wykładów, brać udział w warsztatach, dyskutować, dotykać i próbować .  W rezultacie – w zespołach stworzonych z przedstawicieli różnych dyscyplin – stworzymy interaktywne aplikacje twórczo przekształcające doświadczenia z podróży. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Etno-projekt 2.0. Inspiracje etniczne i nowe technologie”.

Chcemy, żeby udział w programie dawał możliwość wymiany myśli i łączenia kompetencji ludzi z różnych dziedzin. Wierzymy, że powstanie w ten sposób kreatywna energia i ciekawe pomysły, które będą mogły być kontynuowane na różne sposoby, także po zakończeniu projektu. Być może ktoś zaproponuje nowe rozwiązania wybranemu muzeum, a ktoś wykorzysta doświadczenie wyjazdu w komercyjnych przedsięwzięciach? A może powstaną pomysły na kolejne wspólne działania pod egidą Pracowni Etnograficznej?

Kto?

Zapraszamy młodych (po drugim roku studiów, przed 35 rokiem życia) przedstawicieli trzech dyscyplin:

– etnologia/etnografia/antropologia kulturowa

–  informatyka/programowanie/ techniki komputerowe

– projektowanie graficzne

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 15 uczestników – po 5 z każdej dyscypliny.

Szukamy osób, które są otwarte i mają dużo pomysłów. Takich, które chcą pracować wspólnie nad stworzeniem świetnych projektów –  w interesujący sposób wykorzystujących cyfrowe technologie, posiadających intrygującą grafikę oraz przemyślanych merytorycznie.

 

Gdzie?

Rozpoczniemy w Warszawie, następnie udamy się na Podlasie, odwiedzimy Lublin i okolice, zatrzymamy się na chwilę w Zako
panem, a podróż zakończymy w Krakowie.

 

Kiedy ?

Warsztaty odbędą się w dniach 1-10 września 2014.

Finał projektu – 4 października 2014 w Warszawie.

 

Jak się zgłosić?

Do dnia 28 lipca należy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie http://etnoprojekt.pl/2.0/ankieta/ i w razie potrzeby dosłać portfolio na adres etnoprojekt2014@gmail.com.

 

Ile to kosztuje?

Udział w projekcie jest bezpłatny! Organizatorzy zapewniają program, transport, noclegi oraz wyżywienie. Uczestnicy muszą we własnym zakresie dojechać na początek projektu do Warszawy oraz wrócić z Krakowa.

 

Gdzie można znaleźć więcej informacji?

  • Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o założeniach naszego programu zajrzyjcie na stronę o projekcie.
  • Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna: tutaj możecie poczytać o naszej organizacji, a tutaj – o zespole Etno-projektu.
  • Informacje i dokumenty niezbędne do wysłania zgłoszenia, znajdziecie na stronie rekrutacja.
  • Jeśli macie jakieś pytania, piszcie na adres etnoprojekt2014@gmail.com.