Uczestnicy

Paulina_Białkowska_etno-projekt_2.0

Paulina Białkowska

Obecnie studentka V roku projektowania graficznego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się głównie projektowaniem liternictwa, infografik oraz identyfikacji wizualnych. W swojej twórczości często sięga po inspiracje do swoich łemkowskich korzeni oraz doświadczeń związanych z przenikaniem się różnych sfer kulturowych w swoim otoczeniu.

www.behance.net/bialkowska

Katarzyna_Dubeltowicz_etno-projekt_2.0

Katarzyna Dubeltowicz

Jestem absolwentką etnologii na Uniwersytecie Łódzkim, pochodzę z Kielc, obecnie pracuję w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. i współtworzę rozmaite projekty społeczne, przede wszystkim seniorskie, międzypokoleniowe i czytelnicze. Mam do czynienia z twórcami sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. W seniorach widzę potencjał twórczy, który my, jako młodzi powinniśmy wykorzystać. Z zamiłowania i wykształcenia badacz, wolę obserwować niż przedstawiać, słuchać niż mówić, lubię być w terenie. W przyszłości widzę się jako badacza – badania rynkowe, konsumenckie, etnograficzne, a może wszystko na raz? Pochłaniam książki jak szalona, układam obrazki z suszonych kwiatów i trenowałam sztuki walki. Taka sytuacja 😉

Jakub_Jankiewicz_etno-projekt-2.0

Jakub T. Jankiewicz

Z wykształcenia informatyk, studiował na Politechnice Świętokrzyskiej. Pracuje jako programista JavaScript, pisze także bloga „Głównie JavaScript” oscylującego wokół tematyki Front-Endu. W wolnym czasie udziela się pisząc oprogramowanie open source. Jest Wikipedystą. Zajmuje się także fotografią oraz grafiką komputerową korzystając z wolnego oprogramowania. Swoje prace udostępnia na otwartych licencjach takich jak Creative Commons czy Powszechna licencja publiczna GNU.

Kamil_Korolczuk_etno-projekt_2.0

Kamil Korolczuk

Projektant i student wydziału komunikacji wizualnej w Royal College of Art. Poza projektowaniem graficznym interesuję się teorią kultury, szeroko pojętą komunikacją (przez obraz, dźwięk, doświadczenie…) i odkrywaniem świata. W ciągu ostatnich lat współtworzyłem zespół muzyki improwizowanej Lanza!, niezależne wydawnictwo muzyczne OSOrecords, studiowałem Sonic Arts, Projektowanie Graficzne i Komunikację Wizualną, pracowałem nad wieloma ciekawymi projektami graficznymi i podróżowałem. Przez udział w Etno-projekcie chcę poszerzyć swoją wiedzę o kulturze ludowej i nawiązać nowe, ciekawe kontakty.

www.cargocollective.com/kamilkorolczuk

Zuzanna_Lelek_etno-projekt_2.0

Zuzanna Lelek

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, studiuję etnologię i antropologię kulturową we Wrocławiu. Zajmuję się poznawaniem wiejskiej tradycji muzycznej, wokalnej i instrumentalnej, szczególnie z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Interesuje mnie też współczesne funkcjonowanie tej muzyki w środowiskach wielkomiejskich. Mam nadzieję odbyć wiele wypraw w poszukiwaniu mistrzów wiejskiej muzyki i ich Pieśni. Poza tym chciałabym poznać się na zielarstwie i zostać działkowcem.

Marta_Paszko_etno-projekt_2.0

Marta Paszko

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej UJ oraz podyplomowych studiów muzeologicznych. Jest pełnoetatowym adiunktem w Dziale Historii i Kultury Regionu w Muzeum w Rybniku oraz dorywczym tłumaczem języka angielskiego. Współautorka wystaw i projektów dotyczących miasta rodzinnego oraz Górnego Śląska, zajmuje się badaniem zagadnień związanych z folklorem miejskim i antropologią miasta. Jej najnowszą fascynacją jest śląski dizajn i sztuka użytkowa; interesuje się turystyką industrialną. W wolnych chwilach szkoli się w językach obcych i podróżuje ile tylko się da.

Gosia_Pawlak_etno-projekt_2.0

Malgorzata Pawlak

Jestem świeżo upieczoną absolwentką Design Academy Eindhoven, gdzie obroniłam dyplom na wydziale Man and Communication. Zajmuję się grafiką i szeroko pojętą komunikacją wizualną. Interesuję się semiotyką i mechanizmami oddziaływania obrazów na człowieka, a także kodami kulturowymi i wszystkim, co dotyczy języka.

Ewa_Prajnar_etno-projekt-2.0

Ewa Prajsnar

Wychowałam na Suwalszczyźnie – to moja mała stolica :). Ukończyłam wydział Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie a aktualnie pracuję w Gazeta.pl w Warszawie. Główne obszary zainteresowań: programowanie, projektowanie graficzne, branding, współczesne strategie marketingu i komunikacji. Często przebywam na Podkarpaciu, Podlasiu, Mazowszu i Małopolsce – co sprawia, że przyglądam się tym regionom od najprawdziwszej strony, porównuję, sprawdzam i testuję. W wolnych chwilach fotografuję, maluję i tworzę z dwojgiem kochanych dzieci.

Michał_Prusek_etno-projekt_2.0

Michał Prusek

Ukończyłem informatykę na Uniwersytecie Śląskim. Jestem wolnym strzelcem, analizującym i trawiącym kod wszelaki. Od zawsze interesowało mnie wszystko co człowiek wytwarza własnoręcznie i za pomocą prostych narzędzi, z pasją. Dlatego chętnie biorę udział w różnych warsztatach rękodzieła. Lubię słuchać ludzkich opowieści, jak to było dawniej. Ponad rok temu odważyłem się (za dobrą namową) „dać głos” w amatorskim zespole pieśni tradycyjnych i tak zostało do tej pory. Stawiam pierwsze kroki w sztrykowaniu.

Marta_Ratkiewicz_etno-projekt_2.0

Marta Ratkiewicz

Z zawodu grafik i twórca stron www, pracuję na co dzień w jednej z lubelskich agencji reklamowych. Po godzinach oddaję się pisaniu doktoratu z filozofii oraz edukacji filozoficznej i popularyzowaniu tej dziedziny wiedzy (głównie wśród młodzieży). Poza tym interesuję się szeroko rozumianą sztuką, kulturą i sprawami społecznymi. Jestem też zapaloną cyklistką. Kultura tradycyjna zajmuje wśród moich zainteresowań miejsce szczególne – głównie polska muzyka regionalna i taniec (in crudo).

Alicja_Soćko-Mucha_etno-projekt_2.0

Alicja Soćko-Mucha

Ur. 1986. Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, licencjat filozofii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Obecnie doktorantka etnologii na UJ; przygotowuje rozprawę doktorską pt. Wokół bachtinowskiej teorii śmiechu. Perspektywa antropologiczna pod opieką Profesora Zbigniewa Libery. Interesuje się estetyką i historią sztuki; jej mistrzem w tych dziedzinach jest Profesor Paweł Taranczewski. Lubi kulinaria, bieganie, obserwację przyrody.

Robert_Wąs_etno-projekt_2.0

Robert Wąs

Programista, robi rzeczy widzialne i serwerowe jednocześnie. Lubi eksperymentować z projektowaniem gier, modelowaniem 3d, aplikacjami nowatorskimi, wszystkim co blisko ludzkich emocji. Poza komputerem: sport, obcowanie z dziką naturą i przyjazną kulturą. Na co dzień praca w różnych projektach i wieloosobowa rodzina.

Marta_Woszczyna_etno-projekt_2.0

Marta Woszczyna

Projektantka pracującą w różnych dziedzinach designu. Nałogowo podróżuje by się kształcić. Ostatnio na Uniwersytet w Göteborgu by studiować Child Culture Design, co dało jej specjalizację w projektowaniu dla dzieci i zabawy. Pracuje komercyjnie, ale teraz coraz częściej zajmuje się projektami zaangażowanym społecznie. Design nie jest dla niej siedzeniem w sterylnych warunkach, ale brudzeniem sobie rąk, otwarciem na potrzeby użytkowników i działaniem w prawdziwym świecie. Wierzy w siłę opowieści, tych prawdziwych, jak i zmyślonych, i zbiera je do wykorzystania w projektowaniu.

www.behance.net/martawo

Teresa_Wójcicka_etno-projekt_2.0jpg

Teresa Wójcicka

Absolwentka Wydziału Architektury Delft University of Technology w Holandii, pracowała w kilu biurach projektowych, po czym wzięła przerwę od architektury do odwołania. Obecnie zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją, pracuje nad własnym językiem. W Gdańsku. I śpiewa.

www.behance.net/TeresaWo

Marcin_Zalewski_etno-projekt_2.0

Marcin Zalewski

Student antropologii kulturowej i polonistyki, z wykształcenia dziennikarz; przygotowuje się do doktoratu na temat antropologii przestrzeni zdegradowanych na prowincji. Wśród aktywności na pierwszy plan wychodzą projekty dotyczące zaniedbanych przestrzeni publicznych, dryfu oraz miejskości. Głównym narzędziem badawczym jest połączenie otwartych zajęć warsztatowych z happeningiem angażującym lokalne społeczności i interweniujący w przestrzeń (Frajda, Śmietniki, Galeria nad Wisłą). Zajmuje się również działaniami partycypacyjnymi (budżet obywatelski miasta Torunia, artystyczne konsultacje społeczne Nowe Miasto Lubawskie). W zasięg zainteresowań wchodzi także zarządzanie i architektura krajobrazu. Przeciwną częścią pracy jest aktywność dziennikarsko – krytyczna („Res Publika Nowa”, „Artluk”, screenagers.pl, „Musli Magazine”). Sporadycznie zajmuje się sztuką współczesną.