Projekt 5: Skrzynia Wianna

Nazwa projektu „Skrzynia wianna”  mówi nam o tym, do kogo może on być skierowany.  Nie powie jednak, jak dawny zwyczaj gromadzenia panieńskiego posagu w skrzyni przełoży na współczesną rzeczywistość autorki projektu.

Aplikację przygotowały: Marta Paszko (etnologia), Ewa Prajsnar (programowanie) oraz Marta Woszczyna (grafika).

calosc preview  „Skrzynia wianna” to aplikacja na Androida pomagająca w przedślubnych przygotowaniach. Przyszłe panny młode mogą do niej wpisać datę swojego ślubu, aby w odpowiednich odstępach czasu otrzymywać porady, inspiracje i ciekawostki nawiązujące do tradycyjnych zwyczajów.

„Skrzynia wianna” to aplikacja na Androida, stworzona  z myślą o potrzebach współczesnych narzeczonych,  planujących ślub i wesele. Łącząc funkcję zwykłego planera,  przypominającego o ważnych sprawach i wydarzeniach związanych ze ślubnymi przygotowaniami, aplikacja przesyła użytkownikowi również ciekawostki, inspiracje i zadania. Te krótkie, pięknie zilustrowane wiadomości nie tylko dostarczają wiedzy o weselnych tradycjach ludowych, ale także przynoszą pomysły jak nawiązać do nich dziś – na ślubie panny młodej „w stylu etno”.

Aplikacja już wkrótce będzie dostępna w Play Store.

calosc preview

Testowa wersja aplikacji do pobrania tutaj.